Büyükşehir- Kooperatif İşbirliği Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi S.S Eşen Yakabağ Demirler Köyleri Kooperatifi ile protokol imzalayarak 5 tonluk süt tankı tahsis etti.

erimli toprakları ve başat ürünleri ile tarım kenti olan Muğla’da tarım ve hayvancılık desteklemelerine devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi 277 üyesi bulunan S.S Eşen Yakabağ Demirler Köyleri Kooperatifi ile protokol imzalayarak kooperatifin kullanımına 5 tonluk süt soğutma tankı tahsis etti.

Mehmet Sağlam; “Büyükşehir süt tankı desteği ile bizi özel şirketlere bağımlılıktan kurtardı.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Seydikemer Arsa ve Çaykenarı, Milas Savran, Kavaklıdere Ortaköy Kooperatiflerine süt soğutma tankı desteğinden sonra 277 üyesi olan S.S Eşen Yakabağ Demirler Köyleri Kooperatifi’ne de 5 tonluk süt soğutma tankı desteği sağladı.

İmza töreninde konuşan Kooperatif Başkanı Mehmet Şahin Büyükşehir’in süt soğutma tankı desteği ile özel bir şirkete bağımlı olmaktan kurtulduklarını söyledi ve Başkan Gürün’e süt tankı desteği, Seydimeker’e yaptığı hizmetler için teşekkür etti. Mehmet Sağlam; “Kooperatifimizin 277 üyesi var Eşen, Yakabağ, Demirler ve yakın köylerin sütlerini alıyoruz. Düne kadar süt tankı olarak özel bir şirkete bağımlıydık. Büyükşehrimiz sayesinde bu bağımlılıktan kurtulduk ve sütlerimiz için Büyükşehir’in bizlere tahsis ettiği süt soğutma tankını kullanacağız. Yöremizin geçim kaynağı süt, hayvancılık ve seracılık kaldı. Yeme ve diğer ürünlere yapılan zamlardan sonra üreticimize destek olunması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız sayın Dr. Osman Gürün’e süt tankı desteği, Eşen’e yapılan arıtma ve diğer hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir’in her zaman yanımızda olması bizlere güç veriyor.” dedi.

BENZER İÇERİKLER