Muğla'da nüfus patladı, başkanlar çağrı yaptı: İkametinizi aldırın

Muğla’nın 1 milyon olan nüfusunu pandemiyle birlikte 2 katına çıktı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve ilçe belediye başkanları, vatandaşlara ikamet adreslerini Muğla'ya aldırması için çağrıda bulundu.

Başta İstanbul ve Ankara gibi illerde korona vaka sayısındaki artış sonrası Muğla’da yazlığı bulunan vatandaşlar dönmek yerine Muğla’da kalmayı tercih etti. Pandemi ve çocukların uzaktan eğitim süreci ile diğer illerden gelen ve yazlıklarında kalan vatandaşlar, Muğla’nın 1 milyon olan nüfusunu yaklaşık 2 katına çıktı. Öte yandan Bodrum ilçesinin nüfusu, yazlıkçılar evlerine dönmeyi erteleyince 600 bine yaklaştı. Kış nüfusunun 170 bin olduğu ilçe, bu artışla 45 ilin nüfusun geride bıraktı.

Başkanlar Çağrı Yaptı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediye başkanları ile birlikte vatandaşlara nüfus kayıtlarını Muğla'ya aldırması için çağrıda bulundu. Konuyla ilgili sosyal medyada 'İkamet Muğla' kampanyası başlatıldı. Gürün, yaptığı çağrıda, "Gün geçtikçe artan ve Muğlalı olmayı tercih eden nüfusumuza daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen ikametlerimizi oturduğumuz ilçelere aldıralım, kentimizin hak ettiği hizmeti almasını sağlayalım." ifadelerini kullandı.

BENZER İÇERİKLER