Korunurken Çevreye Zarar Vermeyelim!

Bodrum’da bazı vatandaşların kullandıkları eldiven, maske ve mendilleri gelişi güzel etrafa atması hem çevre kirliliğine neden oluyor, hem de halk sağlığı açısından tehdit oluşturuyor.

Koronavirüs salgını ile mücadelede koruyucu maske ve eldivenlerin rolü büyük. Alınan son kararla toplu şekilde bulunulan yerlerde herkese maske takma zorunluluğu getirildi. Ancak Türkiye’nin farklı yerlerinde olduğu gibi Bodrum’da da bazı duyarsız vatandaşlar, kullandıkları bu kişisel hijyen ürünlerini gelişi güzel bir şekilde etrafa atıyor. 

Bodrum-Turgutreis Karayolu üzerindeki bir bankanın bankamatiği önüne atılan maske, eldiven ve mendiller görenlerin tepkisini çekti. 

Soysal medyadan duruma isyan eden bir vatandaş “Bodrum’da ana yol üstünde bir banka şubesi bankamatiklerinin iki günlük hafta sonundan sonra önü. Koronadan korkan ultra hijyen!!? Müşteriler Kendi nazik canlarını korumak için kullandıkları eldiven, mendil ne varsa işleri bitince gördüğünüz gibi yerlere atarak defolup gitmişler. Soru şu; bu gezegen için hangisi daha öldürücü. Virüsler mi bu insan kılığındaki canlı türleri mi?” dedi. 

BENZER İÇERİKLER