Datçalı öğrencilerden dikkat çeken bilim projeleri

Datçalı öğrencilerden dikkat çeken bilim projeleriMuğla'nın Datça ilçesindeki Yılmazlar Ortaokulu öğrencilerinin, TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı için hazırladığı projeler beğeni topladı.

Yılmazlar Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı açılışı, okulda yapıldı. Fen, matematik, sosyal bilgiler, teknoloji ve tasarım alanlarında 200'e yakın öğrenci tarafından hazırlanan 23 projenin yer aldığı sergi, izleyenlerden tam not aldı. Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Belediye Başkan Yardımcısı İnci Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra bilim meraklıları da fuarı gezdi.

Bilim fuarının en dikkat çeken çalışmalarının başında, yabancı dil öğretimini teknolojiyi kullanarak eğlenceli şekilde kolaylaştıran proje ile meyve ve sebzelerin birbirleriyle olan etkileşimleri inceleyen ayrıca gıdaların saklama sürelerini uzatılmasını sağlayacak bir diğer proje yer aldı. İngilizce Öğretmeni Halil İbrahim Gül'ün öncülüğündeki yabancı dil projesinde 6'ncı sınıf öğrencilerinden Aynur Akdemir (12), Asya Cırıt (12) ve Poyraz Efe Ertem (12), 5'inci sınıf öğrencileri Ezel Efe Gönen (11) ve Melih Arda İnce (11) ile 8'inci sınıf öğrencisi Yunus Fırat Yavşan'ın (14) görev aldığı belirtildi. Öğretmen Gül, Öğrencilere, bilgisayar ve cep telefonlarıyla kolaylıkla ulaşabilecekleri uygulama olanakları sağlıyoruz. Derslerde öğrendiğimiz kelimeleri, açık kaynaklı programların üzerine işleyip öğrencilere, oyunlar halinde eğlenceli biçimde öğretmeyi hedefliyoruz dedi.

BENZER İÇERİKLER